“Android telefonun sesini yükseltmek için alternatif çözümler?”

Android telefonun hoparlör ve kulaklık ses yükseltmek için bazı çözüm yolları vardır. Android telefonunuzun ses seviyesi çok düşükse veya ses tamamen gittiyse, telefonunuzun hoparlörlerini veya kulaklığını düzeltmenin birkaç yolunu deneyebilirsiniz. Android telefonunuzun sesinin çalışmamasının birkaç nedeni olabilir.

Cevap Yazın

Bu soruyu cevaplamak için lütfen kaydolun veya giriş yapın.

Üye girişi | Kayıt ol
Cevaplar (1)
 • alternatif
  alternatif
  0
  vote
   
  warning

  Android Telefon Ses Seviyesinde Sorunların Nedenleri

  • Bazı sorunlar Android telefon hoparlörlerinde sesin kısık gelmesine neden olabilir:
  • Telefonunuz Bluetooth üzerinden ses çalan başka bir cihaza bağlanmıştır.
  • Genel ses seviyesini kontrol eden bir uygulama arka planda çalışıyor olabilir.
  • Rahatsız Etmeyin Modu etkin olabilir
  • Hoparlörlerde veya kulaklıklarda donanım sorunları var olabilir.

  Yukarıdaki sorunları eledikten sonra telefonunuzun ses seviyesi hala çok düşükse, cihazınızın ses performansını iyileştirmeye çalışabileceğiniz ses güçlendiriciler ve ekolayzer uygulamaları vardır.

  Android Telefon Ses Seviyesi Nasıl Yükseltilir

  Telefonunuzdaki ses seviyesinin düzgün çalıştığından emin olmak için:

  1. Rahatsız Etmeyin Modunu kapatın. Zil sesini susturmanın yanı sıra, Rahatsız Etmeyin modu, tüm hoparlör ve kulaklık sesini kapatır. Devre dışı bırakmak için:

  Telefonunuzun Ayarlarını açın ve Ses ve titreşim öğesine dokunun.

  Rahatsız etmeyin Açık ise, kapatmak için seçim düğmesine dokunun.

  2. Bluetooth'u kapatın. Telefonunuzun Bluetooth cihazlarından çıkıp çıkmadığını görmek için Hızlı Ayarları açmak üzere aşağı kaydırın, ardından Bluetooth simgesine dokunarak griye dönmesini sağlayın.

  Bluetooth'u, Ayarlar> Bağlantılar'a gidip Bluetooth'un yanındaki geçişi kapatarak da devre dışı bırakabilirsiniz.

  Android'inizin başka bir cihaza bağlı olmadığından emin olmak için Bluetooth'u kapatın.

  3. Harici hoparlörlerinizin tozunu temizleyin. Hoparlörlerinizden eskisi gibi ses çıkmıyorsa, onları temizlemeyi deneyin. Basınçlı bir hava varsa en iyi sonucu verebilir, ancak temiz bir fırça da işe yarayabilir.

  4. Kulaklık jakındaki tüy benzeri şeyleri temizleyin. Tiftik parçalarını dışarı atmak için bir dikiş iğnesi veya çengelli iğne kullanabilirsiniz.

  5. Kulaklıklarınızın kısa devre olup olmadığını kontrol edin. Kulaklığınız oldukça eskiyse ve çok yıpranmışsa veya birkaç kereden fazla ıslanmışsa, kabloların kopması veya kısa devre yapması nedeniyle bozulma olasılığı yüksektir. Farklı bir kulaklık seti deneyin ve sesin gelip gelmediğini kontrol edin.

  6. Bir ekolayzer uygulamasıyla sesinizi ayarlayın. Ses tamamen kesik değil ancak düşük seviyede duyuluyorsa, bunu bir ekolayzer uygulamasıyla düzeltebilirsiniz. Bu, hoparlörlerinizden veya kulaklıklarınızdan çıkan sesdeki belirli sonik frekansların yoğunluk seviyelerini değiştirmenizi sağlar. Bu, sesiniz dengesizse ve kesilecek arka plan gürültüsü gibi belirli frekansları yükseltmeniz gerekiyorsa en iyi çözümdür.

  Hangi ayarlamaları yapacağınızdan emin değilseniz, Neutralizer uygulaması işinizi görebilir. Ayarları kullanıcıya bırakmak yerine, Neutralizer hangi frekansların artırılması ve hangilerinin azaltılması gerektiğini belirlemek için bir teşhis taraması yapar. Telefonun sesini yükseltmek için:

  Neutralizer uygulamasını açın ve ana ekranın sağ alt köşesindeki Artı (+) simgesine dokunun. Ardından ses profilinize bir ad vermeniz istenir.

  Neutralizer, ekranın altındaki dairesel kadranı kullanarak yoğunlukta değiştirebileceğiniz bir ton çalacaktır. Sesi zar zor duyabileceğiniz bir yere ayarlandıktan sonra, grafiğin sağ alt köşesindeki oka dokunun ve sonraki ton için aynısını yapın. Bunu tüm tonlar için yaptıktan sonra, ayarlarınızı kaydetmek için sağ üst köşedeki onay işaretine dokunun.

  Özel ses ortamınızı etkinleştirmek için profilinizin sağ üst köşesindeki anahtarı Açık konumuna getirin.

  7. Bir ses yükseltici uygulaması kullanın. Equalizer FX gibi birçok ekolayzer uygulaması, telefonunuzun genel sesini artırmanıza izin verir. Başlangıçta, uygulama düzenleyebileceğiniz varsayılan bir profil sunar. Ses düzeyinizi artırmak için Efektler sekmesine gidin, Ses Yüksekliği Artırıcı'yı Açık olarak değiştirin ve memnun kalana kadar kaydırıcıyı sağa hareket ettirin.

  Bu veya diğer ekolayzerlerin çalışması için, Uygulamalar ve bildirim ayarlarınızda Android’in dahili ekolayzırını devre dışı bırakmanız gerekebilir.

  8. Açık ses çalma uygulamalarını kapatın. Ses ve / veya video yürüten bazı uygulamaların, arka planda çalışırken sisteminizin sesini değiştirebilecek kendi özel uygulama ses ayarları vardır. En genel suçlular yanlış yapılandırılmış veya sorunlu ekolayzır uygulamalarıdır. Sistem birimine göre öncelikli olarak tasarlandıkları için, yanlış ayarlandıklarında ses seviyesini bastırabilirler. Bunları kapatmak için açık uygulamalarınızı açın ve yana kaydırıp sonlandırın.

  Bu cevaba yorum yaz

  Yorum yazmak için lütfen kaydolun veya giriş yapın.

  Üye girişi | Kayıt ol

Bu soruyu mail olarak paylaş