“Chrome'dan Daha İyi 10 Alternatif Chromium Tarayıcı ”

Chromium, Chrome'un arkasındaki açık kaynaklı tarayıcı projesidir. Pek çok geliştirici Chromium'a gizlilik, multimedya ve güvenlikle ilgili benzersiz özellikler ekler. Artık Google Chrome kullanmak istemiyorsanız, bu web tarayıcıları farklı bir internet deneyimi sunan en iyi alternatif Chromium tarayıcılarıdır.

Cevap Yazın

Bu soruyu cevaplamak için lütfen kaydolun veya giriş yapın.

Üye girişi | Kayıt ol
Cevaplar (1)
 • alternatif
  alternatif
  0
  vote
   
  warning

  1. Vivaldi Browser

  Vivaldi’nin kullanıcı arayüzü, geçerli web sayfasına göre değişen bir renk şemasına sahiptir. Temaları değiştirme, sekmeleri konumlandırma olanağı sunar ve başka herhangi bir tarayıcıda bulamadığınız en esnek özelleştirme seçeneklerinden bazılarını destekler. Vivaldi Chromium tabanlı bir tarayıcı olduğundan, uzantıları Chrome Web Mağazası'ndan kolayca yükleyebilirsiniz.

  Vivaldi ayrıca web sayfalarına açıklama eklemenizi ve daha hızlı gezinme için fare hareketlerini kullanmanızı sağlar. Ayrıca, Sekme Hazırda Bekletme özelliği ile kullanılmayan sekmeleri depolamanıza ve daha sonra kullanmak üzere kaydetmenize olanak tanır.

  2. Opera

  Opera 2013 yılında Chromium projesinin bir parçası olarak geliştirilen bir tarayıcı motoru olan Blink için kendi Presto motorunu kullanmamaya karar verdi.

  Opera, kullanışlı ve ücretsiz bir VPN hizmeti ile birlikte gelir. Gizliliğinizi korurken tarama deneyiminizi hızlandırmanıza yardımcı olan yerleşik bir reklam engelleyici de içerir.

  Sosyal medyaya hızlı erişim istiyorsanız, Opera'da da kısayolları vardır. Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram, Vkontakte ve Instagram'ı doğrudan Opera’nın kenar çubuğundan hızla açabilirsiniz. Bu, web'e göz atarken artık telefonunuzu kontrol etmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir. Daha şaşırtıcı özellikler için Opera'yı daha da iyi hale getiren bu Chrome uzantılarını eklemeyi düşünebilirsiniz.

  3. Opera Neon

  Opera, 2017 yılında Blink tabanlı yeni bir deneysel web tarayıcısı başlattı. Geleceğin web tarayıcılarının nasıl görüneceğini radikal bir şekilde yeniden tasarlıyor.

  Fütürizm, ilk kez başlattığınızda - masaüstü duvar kağıdınızla güzelce uyum sağlayan bir arka planla karşılandığınızdan oldukça açıktır. Sekmeler, normal dikdörtgen sekme çubuğu yerine dikey olarak istiflenmiş dairelerle temsil edilir.

  Görsel değişikliklerin yanı sıra, bazı harika kullanılabilirlik özellikleri de geliyor. Bölünmüş ekran moduna ve yerleşik ekran yakalama aracına sahiptir.

  Opera Neon ayrıca multimedya ile ilgili özelliklere de özel önem vermektedir. Yerleşik video ve müzik çalar, tarama yaparken bir video çıkarmanıza veya müzik dinlemenize olanak tanır.

  Opera'nın kasıtlı olarak uzantılar için destek içermediğini unutmayın, çünkü Neon şu anda bir konsept web tarayıcısıdır.

  4. Brave Browser

  Brave, Mozilla projesinin kurucuları tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir web tarayıcısıdır. Chrome'un aksine, web sitesi izleyicilerini engellemeyi ve müdahaleci reklamları kaldırmayı hedefleyerek daha güvenli bir tarama deneyimi sağlar.

  5. Microsoft Edge

  Microsoft Edge başlangıçta Microsoft’un kendi tarayıcı motoruyla oluşturulmuş olmasına rağmen, 2019 yılında Chromium tarayıcısı olarak yeniden oluşturuldu. Hızlı yanıt süresi ve temiz görünümü, Google Chrome için iyi bir rakip olmasını sağlıyor.

  Edge web izleyicileri tamamen engellemese de, verilerinizin toplanma şekli üzerinde size daha fazla kontrol sağlar. Ayrıca özel göz atmaya da izin verir ve sizi olası tehditlere karşı uyarmak için Microsoft Defender Smartscreen ile birlikte gelir.

  Çevrimiçi haber okuyorsanız, Edge'i kullanmayı düşünmelisiniz; Sürükleyici Okuyucu özelliği, ekrandaki tüm dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırarak kolay makale okumasına izin verir.

  6. Opera GX

  Opera GX, Opera’nın en yeni tarayıcısıdır. Standart Opera tarayıcısının ve Opera Neon'un aksine, Opera GX özellikle oyuncular için üretilmiştir.

  Kenar çubuğunuzda, Twitch'in yanı sıra en sevdiğiniz mesajlaşma uygulamalarına bağlantılar bulacaksınız. Daha da iyisi, video açılır özelliği, YouTube veya Twitch videolarını göz atarken ekranınızın köşesinde izlemenizi sağlar.

  Opera GX'in en eşsiz özelliği bilgisayarınızla etkileşimidir. Bilgisayarınızın performansını optimize etmek ve tarayıcınızın yavaşlamamasını sağlamak için RAM sınırlayıcı, ağ sınırlayıcı ve CPU sınırlayıcıyı kullanabilirsiniz.

  7. Epic Privacy Browser

  Epic, gizliliğe odaklanan basit, hafif bir Chromium tarayıcısıdır. Aramaya başlamak için özel tarama modunu etkinleştirmeniz bile gerekmez; Epic her zaman özel tarama kullanır.

  Ayrıca, Epic çıkıştan sonra çerezleri, tarayıcı geçmişini ve önbelleği proaktif olarak kaldırır. Google'a gönderilen, adres çubuğu önerileri ve URL izleme gibi diğer özel verileri bile devre dışı bırakır.

  Sitesini açmak ve programı indirmek için VPN desteği gerekebilir.

  8. SRWare Iron

  SRWare Iron, Google Chrome'daki gizlilik ihlali olan özellikleri ortadan kaldırmayı amaçlayan başka bir Chromium tarayıcısıdır. Bunu başarmak için farklı bir yaklaşım gerekir; yeni özellikler eklemek yerine, aslında gizlilikle ilgili işlevselliği Chrome'dan kaldırır.

  Bununla birlikte, Chrome'dan kökten farklı yeni bir tarayıcı istemiyorsanız, bu tarayıcı mükemmel bir seçimdir. SRWare Iron tam olarak Chrome'a benzer ve Google hesabınızı kolayca senkronize edebilir, ayrıca uzantılar ekleyebilirsiniz.

  9. Comodo Dragon Browser

  SRWare Iron'a benzer şekilde, Comodo Dragon tarayıcısı Chrome'daki gizlilik ihlali içeren özellikleri devre dışı bırakır. Adres çubuğu önerilerini, hata izleme sistemini ve Google kullanıcı izlemesini kaldırır. Yerleşik PDF görüntüleyici, Google Güvenli Tarama ve Google Çeviri de önyüklemede yerini alır.

  Ayrıca, Comodo Dragon, kullanıcıların bilgisayarlarını Comodo’nun DNS sunucularını kullanacak şekilde yapılandırmasına olanak tanır ve bu da web sitelerinin güvenliğini doğrulamak için ek denetimler gerçekleştirir.

  10. Torch Browser

  Torch Browser, multimedya ile ilgili özelliklere büyük önem verir. Dahili Media Grabber, ses ve video dosyalarını web'den kaydetmenize izin verirken Torch Player, indirmeyi bitirmeden önce videoları oynatmanıza izin verir.

  Torch ayrıca, torrentleri tarayıcının içinden yönetmeyi kolaylaştıran yerleşik bir torrent istemcisine sahiptir.

  Bu cevaba yorum yaz

  Yorum yazmak için lütfen kaydolun veya giriş yapın.

  Üye girişi | Kayıt ol

Bu soruyu mail olarak paylaş