“Evde başarılı ve mutlu bir anne olmak için ipuçları”

Evde olmaktan daha ödüllendirici bir iş veya daha zor bir iş düşünemiyorum!

Cevap Yazın

Bu soruyu cevaplamak için lütfen kaydolun veya giriş yapın.

Üye girişi | Kayıt ol
Cevaplar (1)
 • alternatif
  alternatif
  0
  vote
   
  warning

  Evde olmaktan daha ödüllendirici veya daha zorlayıcı bir iş düşünemiyorum! Bununla birlikte, çocuğunuz 18 yaşına gelene ve üniversiteye gidene kadar evde olmanın artıları ve eksileri hakkında pek görüş farkları yoktur.

  Böyle bir kariyer seçtiğinizde, uzun bir yola girdiniz demektir. Ancak yolculuğunuzun sonunda, mümkün olan her onur madalyasıyla ödüllendirileceksiniz. Ve evet, tartışmasız hak ettiniz.

  Bir düşünün: bir ev hanımı bir kraliçedir. Herkes için en önemli işlerden birine sahip - kaleyi yönetmek, sahip olduğu her şeyi ve sakinlerini.

  Çoğunuz için eviniz sizin kalenizdir. En değerli eşyalarınızın bulunduğu yer - sevdikleriniz, evcil hayvanlarınız, anılarınız ve yıllar içinde topladığınız özel eşyalar. Kendinizi rahat, engelsiz ve özgür hissettiğiniz yerdir. Yemek yediğiniz, uyuduğunuz ve rahatladığınız yerdir. Her şey!

  Kalenizin kraliçesi olmak, başkan olmak gibidir.

  Bu kaleye ve sakinlerine bakmak kolay bir iş değildir; mevcut her değeri hak eden yüksek dereceli bir pozisyon.
  Evet, evde kalmak büyük bir karar olabilir, özellikle de kariyeriniz varsa.

  Evde Anne Olmak Neden Önemli Bir Kariyerdir?

  Evde bir anne olmak birçok beceriyi bir arada gerektirir. Tam zamanlı bir bebek bakıcısı, bir hemşire, bir şef, bir davranış terapisti ve en önemlisi bir öğretmensiniz.

  Öğretilebilir anlar boldur. Çocuklarınıza öğrenmelerini istediğiniz tüm önemli şeyleri öğretirsiniz. Elbette, küçük çocuğunuzun yaşına bağlı olarak onlarca yıl mağazalara gitmek veya yaz tatili yoktur, ancak ne kadar iyi insanlar yetiştirdiğinizi hayal edin!

  Herkes bu görevi yerine getiremez; herkeste bu görev için ihtiyaç duyulan sabır ya da dayanıklılık yoktur.

  Basitçe ifade etmek gerekirse, bir evde çocuk annesi olmak dünyanın en önemli kariyerlerinden biridir. Bunun neden böyle olduğuna bir göz atalım.

  1. Çocuğunuz Her Zaman Kendini Seven Biriyle

  Çocuklarınız yanınızda olduğunda, 7/24 sevilirler. Mutlu ve rahat olurlar.

  Bir bebek bakım evinde (kreş vs.), hayatınızdaki en önemli kişi, sadece işini yapmakta olan biriyle olacaktır. Maaş için oradalar, çocuğunuzu sevdikleri için değil.

  Bildiğiniz gibi iyi ve kötü çalışanlar vardır. Çocuğunuzun iyi bir çalışanla mı karşılaşacağını bilemezsiniz.

  2. Ofis Stresi ve Yapılması Gereken İşlerin Teslim Tarihleri ile uğraşmak zorunda değilsiniz

  Kalenizin dışında çalıştığınızda nerede olursanız olun, bir hastane, bir depo, bir araba bayisi, bir ofis vb. genellikle küçük kavgalar, iğrenç dedikodular, stresli projeler, kötü patronlar, kıskanç işçiler vb. ile karşılaşırsınız. Kendinizi sık sık saate bakarak ve haftasonunu beklerken bulabilirsiniz.

  Eğer evde bir anne iseniz, kuralları siz koyarsınız! Bu tek başına size büyük mutluluk verecektir.

  3. Her Çocuğunuzun En Önemli Anlarına İlk Elden Şahit Olun

  Çalışan annelerin kaç önemli anı kaçırdığını düşünün. Bir evde anne olarak tüm önemli anlarında yanlarında olursunuz. Ve eğer çocuklar ortaokul çağında ve daha büyükse, okuldan eve döndüklerinde onlara göz kulak olursunuz.

  Amerikan Hemşirelik Bilimleri Dergisi'nde yer alan bir makalede şöyle yazmaktadır:

  “Ekonomik ve sosyal baskılar, çocukların en çok yetişkin rehberliği ve denetimine ihtiyaç duyduğu bir zamanda daha fazla ebeveyni işyerine girmeye zorluyor. Bu çocuklar, sırayla, fiziksel ve cinsel istismar, suç ve suçluluk, depresyon ve intihar, uyuşturucu ve alkol kullanımı, duygusal ve davranışsal sorunlar, öğrenme güçlükleri, okula devam sorunları, aile içi şiddet, gebelik, kürtaj ve zührevi hastalık gibi artan sayıda problemle karşı karşıyadır.

  Birçok çocuk yetişkin rehberliğine ve desteğine hazır olmadan stresli ve hatta tehlikeli durumlar yaşar. 10 milyon kadar çocuğun okuldan önce veya sonra kendilerine baktığı tahmin edilmektedir. Birçok çocuk yaklaşık 8 yaşında öz bakım sorumluluklarına başlar. ”

  4. Çocuğunuz Onları Seven Bir Kraliçe ile Onların Kalesin de Büyüyor

  Çocuğunuzla evde olduğunuzda sevgi ve rahatlık sağlarsınız. Bu mutlu bir çocuk ve sonunda mutlu bir yetişkin yapar. Doğru, bazı yetişkinler kraliçeleriyle büyüdüler ve iyi ücret almıyorlar, ancak bu nadir durumlarda, burada listelenecek çok sayıda faktör var.

  Genel olarak, çocuklar sevildiklerini ve bakıldıklarını bildiklerinde daha iyisini yaparlar. Ve çocuklar için, istikrar ve güzel duygular yaratacak varlık Anne'dir!

  5. Çocuğunuz Mutlu ve Güvenli Hissederek Büyüyecek

  Çocuğunuz her zaman kendini güvende hisseder ve baba eve döndüğünde aile tamamlanır. Eğer iyi, şefkatli bir anne iseniz, çocuklarınıza verebileceğiniz en iyi hediye sizsiniz!

  Mutlu çocuklar yetiştirmek, yaşayabileceğiniz en büyük başarılardan biridir.

  6. Çocuğunuz Okulda Daha Başarılı Olur

  Araştırmalar, evde anne ile yetişen çocukların okul performansında mükemmel faydalar olduğunu göstermektedir. Bu faydalar çocuğun hayatının ilk yıllarının çok ötesine uzanır.

  Evde Olmak Çocuklarınıza Fayda Sağlıyor mu?

  İlk başta mutsuz hissetmek normaldir

  Evde kalmak için yukarıda belirtilen altı nedeni okuduktan sonra bile, yine de bu konuda kararsız olabilirsiniz. Çocuklarınızı sevmediğiniz için değil, kendinizi kaybedeceğinizi düşündüğünüz için - kimliğinizi.

  Bu şekilde hissetmek anlaşılabilir. Burada bakış açınızı değiştirmek çok önemlidir. Evde kalmak, kimliğinizi kaybetmek için bir neden değildir. Siz sadece kendinize başka bir katman ekleyin, kim olduğunuzun başka bir yönü.

  Başlangıçta bazı ayarlamalar yapmanız gerekebilir, ancak genel olarak yaşam bir ayar değil midir? Her gün bizi rotayı değiştirmeye ve akışa katılmaya zorlayan şeyler oluyor.

  Evde başarılı bir anne nasıl olunur?

  Buna karar verirseniz, çocuğunuzla birlikte evde kalacaksınız ancak kendinizi tamamen kaybetmeden yeni sularda nasıl gezineceğinizden emin değilseniz, size deneyiminizi son derece mutlu edecek bazı fikirler sunmamıza izin verin.

  Aşağıdaki önerileri takip ederek, başarılı, mutlu ve yolunuza çıkan her şeyi ele almaya hazır hissedeceksiniz.

  İşte evde başarılı bir anne olmanın bazı ipuçları:

  1. Erken Uyanın!

  Evdeki bazı anneler kendileri için yeterli zamanları olmadığından şikayet ediyorlar. Önemli nokta. Çocuklar kalkmadan erken kalkmayı deneyin. Başarılı bir evde kalan anne olmak istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey budur.

  Herkesin önünde olmak size kişisel şeyler yapmak için yalnız zaman sunar. Ev sessiz ve huzurlu - yapmanız gerekeni yapmak için mükemmel bir ortam. Kesintisiz sıcak bir duş almak, en sevdiğiniz kitaptan pasaj okumak, en sevdiğiniz dizilerden veya filmlerden birini izlerken bir fincan kahve içmek vb.

  Erken kalkmak, kaçırdığınız bir şey varmış hissini yok etmek ve yapmanız gerekenleri yapmanız için birçok fırsat sunar.

  2. Normal elbiseler giyinin!

  Bir davete gidiyormuş gibi giyinmeyin ancak, bütün gün pijamalarla dolaşmak zorunda değilsiniz. Nasıl giyindiğiniz, ruh halinizde nasıl hissettiğiniz konusunda bir fark yaratır. Yani, rahat ama güzel giyinin.

  “Bir ton kıyafete ihtiyacınız yok! Size en uygun olanı seçin ve çok fazla karışıklık olmadan kendinizi güzel hissedin.”

  Evde olabilirsiniz ama hala iyi giyinebilirsiniz. Böylece çok daha iyi hissedeceksiniz.

  3. Egzersiz ve Çocuklarınızla Eğlenin!

  Çocuklarınıza bakmak, kendinizden vazgeçtiğiniz anlamına gelmez. Gün boyunca egzersiz yapmak için biraz zaman ayırın. Sizi güçlü, zinde ve mutlu tutacaktır.

  Çocukların size katılmasını sağlayın ve eğlenceli egzersiz müzikleri çalarak ortamı eğlenceli hale getirin. Çok fazla enerji tüketecek ve sizinle eş zamanlı olarak zaman geçirecekler.

  4. Haftalık Gezileri Planlayın!

  Haftanıza heyecan katmak için hayvanat bahçesine, botanik bahçelerine, kütüphaneye, parka vb. haftalık bir gezi planlayın.

  Herhangi bir nedenle dışarı çıkmak çok zorsa, evde yapabileceğiniz birçok eğlenceli şey var. Evde kalmak için eğlenceli bir gün planlayabilirsiniz! Çocuklarınız için eğlenceli bir ortam yaratmak, evde başarılı bir anne olmanız açısından önemlidir.

  5. Mola Verme

  Gün boyunca kendinize biraz zaman ayırmak önemlidir; belki kitap okumak için 20-30 dakika ayırın gibi.

  Bu mola sırasında, her kişi kişisel olarak zevk aldıkları bir şey yapabilir. Çocuklarınızı yaratıcı olmaya teşvik edin. Araştırmalar sanat gibi yaratıcı etkinliklerin çocuklar için iyi olduğu biliniyor.

  Ve kendiniz için, bir hobi edinin. Boyama, tığ işi, örgü, yazma, her neyse, o zaman sizi biraz yaratıcı hale getirmek için o zamanı kullanın! Daha sonra çok daha mutlu ve başarılı hissedeceksiniz.

  6. Kalenizde güzel bir yaşam alanı oluşturun!

  Evinizi kendiniz için yatıştırıcı bir şekilde dekore edin. Kendi kalenizde huzur içinde hissetmenizi sağlayan renkleri, dekoru, mobilyaları, resimleri, bitkileri vb. seçin.

  Hem sakinleştirici hem de enerji verici müzik çalın. Sevdiğiniz ve rahatlatıcı bulduğunuz bir alanda yaşamak dünyadaki tüm farkı yaratır. Mutlu bir ortam yaratırsanız, kendinizi daha mutlu hissedersiniz ve çocuklarınız da mutlu olur.

  7. Bir Rutin Ayarlayın!

  Çoğu insan rutine iyi cevap verir. Örneğin, 8 - 9 arası kahvaltı ve çizgi filmler; 9 - 12 arası ev işleri ve ödevler; 12:00 - 13:00, öğle yemeği. Bundan sonra, uygunsa şekerleme zamanı veya kişisel zaman.

  Rutin, elbette, çocuklarınızın yaşına ve kendi kişisel görüşlerinize göre olacaktır.

  Bir evde anne olarak, rutinden yararlanacak ve sizi neyin bekleyeceğini bilerek rahat edeceksiniz. Bu, günlük rutininize kendinizi rahat, mutlu ve stressiz hissettiren bir şey eklemenin zamanıdır.

  8. Diğer Anneler ile Buluşun

  Diğer annelerle görüşmek size destek sağlayacaktır. Ayrıca, çocuklar diğer çocuklarla ve sizinle benzer düşünen annelerle sosyalleşirler.

  9. Çocuk Bakıcısı İşe Alın!

  Bazen arkadaşlarınızla dışarı çıkmak, bir spa merkezinde gitmek ya da neye sahip olmak isterseniz. Bir çocuk bakıcısı veya güvenilir bir aile üyesi bu konuda yardımcı olabilir.

  Bu küçük molalar devam etmek için ihtiyacınız olan yakıt olabilir. Mini bir tatil yapmak gibi. Canlandırıcı. Kaplıca tedavinizden veya arkadaşlarınızla gördüğünüz filmden eve döndüğünüzde, enerjinizi yenilediniz. Artık kale görevlerinize yeniden odaklanabilirsiniz. Ve unutmayın, mutlu bir anne, mutlu bir çocuk yapar!

  Son düşünceler

  Bir evde anne olarak, değerli olmadığınızı veya hane halkı harcamalarına yardımcı olmadığınızı düşünerek hata yapabilirsiniz. Aslında düşündüğünüzden daha fazla yardım ediyorsunuz.

  Kim olduğunuza değer katmak için maaş kontrolüne ihtiyacınız yoktur. Zaten toplumun en değerli üyelerinden birisiniz. İnsan hayatlarını, çocuklarınızı güvenli, sağlıklı ve mutlu olduklarından emin oluyorsunuz. Ve masraflar arttıkça, günlük bakım masraflarından ve nakliye masraflarından tasarruf edeceksiniz.

  Evde anne olmayla ilgili tüm bu şeyleri okuduktan sonra hala çelişiyorsanız, kendinizi çok zorlamayın. Bu, herkes için iyi bir tercih değildir.

  Yukarıda bahsedildiği gibi, evde kalmak zor olabilir. Ve, dezavantajları olabilir. Bu yüzden burada size evde başarılı bir anne olmanız için bazı ipuçları gösterdik.

  Örneğin, çocuklarınızla her zaman evde olmak, kendinizi biraz depresif veya sıkılmış hissetmenizi sağlayabilir. Belki zevk için kullandığınız hobilerin bir kısmı ihmal edilir ya da mali olarak kocanıza bağımlı hissedebilirsiniz.

  Ayrıca, tüm yeteneklerinizi kaybedeceğinizi düşünebilirsiniz; Aldığınız eğitimi kullanma fırsatı. Ya da belki de giyinme, işe gitme ve benzer şeyler yapan diğer insanların etrafında olma ritüelini özlüyorsunuz. Hepsi geçerli.

  Bu kararı sadece siz verebilirsiniz. Bununla birlikte, düşünürken, size bir evde anne olarak bazı şeyleri kaçıracağınızı hatırlatalım. Ama çok daha fazlasını kazanacaksınız.

  İş yerinde bir sunum yapmak size övgü getirebilir, ancak “Seni seviyorum anne” kelimelerini duymak paha biçilemez. Çocuklarınızın gözlerinizin önünde büyümesini mi izliyorsunuz? Paha biçilemez. Bütün gün onları sevdikleri ile güvenli olduklarından emin misin? Paha biçilemez.

  Dünyada bu tür faydaları olan başka bir iş yoktur. Bir evde anne olarak, kalenizin kalbi ve ruhu sizsiniz.

  Çocuklarınızın büyüyeceğini de unutmayın. Emekli olmak için 65 yaşına kadar beklemek zorunda kalmayacaksınız. Ve Anne olarak işiniz asla yapılmayacak olsa da, aktif görevdeyken yapamadığınız birçok şeyi yapabilirsiniz.

  “İşiniz bittiğinde” inanılmaz bir başarı elde etmekten memnuniyet duyacaksınız. Gururlu hissedebilirsiniz, çünkü böyle bir başarı elde etmek kolay değildir.

  Meydan okumaya hazır mısınız?

  Bu cevaba yorum yaz

  Yorum yazmak için lütfen kaydolun veya giriş yapın.

  Üye girişi | Kayıt ol

Bu soruyu mail olarak paylaş