Apache OpenOffice Writer

Writer, tam donanımlı modern bir kelime işlemciden bekleyeceğiniz her şeye sahiptir.

Detaylar

Hızlı bir not için yeterince basittir, ancak içerikleri, diyagramları, indeksleri vb. içeren komple kitaplar oluşturabilecek kadar güçlüdür. Writer onları mükemmel gösterirken fikirlerinizi üzerinde yoğunlaşabilirsiniz.

Stiller ve Biçimlendirme, stil sayfalarının gücünü görün.

Otomatik Düzelt sözlüğü, yazarken yazımınızı kontrol ederek anında yazım hatalarını yakalayabilir. Writer, belgenizde farklı dillerin kullanımını da destekler.

Otomatik Tamamlama, yazma zorluklarını azaltır, yazdıklarınızı tamamlamak için ortak kelimeler ve kelime öbekleri önerir.

Metin çerçeveleri ve bağlantı size tam olarak istediğiniz şekilde ortaya çıkan bültenler, el ilanları vb. için masaüstü yayıncılık görevlerini yapma gücü verir.

İçindekiler ve Referanslar - İçindekiler veya indeksleme terimleri, bibliyografik referanslar, resimler, tablolar ve diğer nesnelerden oluşan bir tablo oluşturarak uzun ve karmaşık belgelerinizin kullanışlılığını arttırın.

Çok sayfalı ekran - Yazar düzenleme yaparken birden fazla sayfayı da görüntüleyebilir - karmaşık belgeler için idealdir. Büyük ve çoklu monitörlerle iyi çalışır.

Notlar - Notlar özelliği, belgenin yanında notları ve yorumları görüntüler. Bu notları okumak için çok daha kolay hale getirir. Ek olarak, farklı kullanıcılardan gelen notlar düzenleme tarihi ve saati ile birlikte farklı renklerde görüntülenir.

HTML, PDF, MediaWiki formatları - Belgelerinizi Writer’ın Web’e HTML dışa aktarmasıyla serbestçe kullanılabilir hale getirin veya wikilerde yayınlamak için MediaWiki formatına dışa aktarın. Yazdığınızın okuyucunuzun gördüğü şey olduğunu garanti etmek için Taşınabilir Belge Formatında (.pdf) yayınlayın. Apache OpenOffice'deki PDF dışa aktarma özelliği, çok çeşitli biçimlendirme ve güvenlik seçenekleri sunar; böylece PDF dosyaları, ISO standart PDF / A dosyaları dahil olmak üzere birçok farklı senaryo için özelleştirilebilir.

.odt Standard - Belgelerinizi Office belgeleri için yeni uluslararası standart olan OpenDocument biçiminde kaydedin. Bu XML tabanlı format, Writer'a bağlı olmadığınız anlamına gelir. Belgelerinize, herhangi bir OpenDocument uyumlu yazılımdan erişebilirsiniz.

.docx & .doc desteği - Writer elbette tüm eski Microsoft Word belgelerinizi okuyabilir veya çalışmanızı Microsoft ürünlerini kullanan kişilere göndermek için Microsoft Word biçiminde kaydedebilir. Writer ayrıca Mac OS X için Microsoft Office 2007 veya Microsoft Office 2008 ile oluşturulan .docx dosyalarını da açabilir.

Gizle
Oy kullanılmamış!