Gab Social

Gab Social, Gab Platform tarafından desteklenen açık kaynaklı ve tamamen merkezi olmayan bir sosyal ağdır.

Detaylar

Site açıklaması:

Ücretsiz konuşma, bireysel özgürlük ve çevrimiçi bilgi akışını savunan bir sosyal ağ.

Gab olarak, çevrimiçi yayıncılığın geleceğinin ademi merkeziyetçi ve açık olduğuna inanıyoruz. Sosyal ağ kullanıcılarının, Big Tech tarafından belirlenen şartlar yerine sosyal medya deneyimlerini kendi şartları ile kontrol edebilmeleri gerektiğine inanıyoruz.

Gab Social, İnternet’in en popüler uygulamalarından biri olan sosyal bir ağdır. Aslen Mastodon projesinden ayrılan Gab'ın kod temeli GNU Affero Genel Kamu Lisansı sürüm 3 (AGPL3) altında lisanslı ücretsiz ve açık kaynaklıdır.

Sonuç olarak, siz, kullanıcı, Gab Social kullanırken bir seçeneğe sahipsiniz: Gab.com'da bir hesabınız olabilir veya Gab.com'da yaptığımız şeyi beğenmiyorsanız veya sadece yönetmek istiyorsanız Kendi tecrübelerinize göre, kendi Gab Social sunucunuzu, dünyanın dört bir yanındaki federasyon sunucularında, Gab'taki kullanıcılar da dahil olmak üzere, milyonlarca kullanıcıyla iletişim kurmanıza olanak tanıyacak şekilde döndürebilirsiniz.

Gab.com, çevrimiçi ücretsiz konuşmaların merkezi olmaya çabalıyor. Tam zamanlı işlerimiz olarak zamanın %100'ü Gab Social üzerinde çalışıyoruz. Gab.com'da bize katılmanızı ya da Web için İnsanlar kontrolünü geri almanıza yardımcı olmak için kontrol ettiğiniz kendi Gab Social sunucunuzu döndürmenizi olumlu bir şekilde teşvik ediyoruz.

Gizle
Oy kullanılmamış!