Google Chrome

Google Chrome, Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir web tarayıcısıdır. Eylül 2008'de Microsoft Windows sürümü yayımlanmış; daha sonra Linux, macOS, iOS ve Android sürümleri de geliştirilmiştir.

Detaylar

2008'de piyasaya sürülen Google Chrome, piyasaya sürülmesinden sonraki 4 yıl içinde küresel olarak en çok kullanılan web tarayıcısı olmuştur. Google’ın hızlı ve sürekli gelişim döngüsü, web tarayıcısının mevcut en popüler ve gelişmiş web tarayıcılarıyla rekabet etmeye devam etmesini sağlar.

Google Chrome çok hızlı bir şekilde açılıyor, güçlü bir JavaScript motoru sayesinde uygulamaları hızla çalıştırıyor ve WebKit açık kaynak kodlu oluşturma motorunu kullanarak sayfaları hızla yüklüyor.

Google Chrome’un en dikkat çekici özelliği ve popülaritesindeki önemli bir faktör - basit kullanıcı arayüzüdür. 2008’deki beta lansmanından bu yana pek birşey değişmedi. 

Oldukça popüler olan bir başka özelliği ise Gizli mod, geçmiş kaydını devre dışı bırakarak, izlenebilirliği azaltarak ve çerezleri kaldırarak gizli olarak internete göz atmanıza olanak tanır.

Google Chrome Sandboxing, bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılımın otomatik olarak yüklenmesini veya diğer web tarayıcı sekmelerini etkilemesini önler. Google Chrome'da ayrıca, kötü amaçlı yazılım / etkinlik içerdiğinden şüphelenilen bir web sitesiyle karşılaşırsanız sizi uyaran zararlı yazılım ve yerleşik phishing korumasına sahip Güvenli Tarama teknolojisi bulunur. Düzenli otomatik güncellemeler, güvenlik özelliklerinin güncel ve etkili olmasını sağlar.

Çok çeşitli uygulamalar, uzantılar, temalar ve ayarlar göz atma deneyiminizi benzersiz kılar. Google Chrome Mağazası'ndaki uygulamalar ve uzantılarla aklınıza gelebilecek her şeyi, üretkenliği, güvenliği, gezinme hızını artırın. En iyi sanatçılar tarafından oluşturulan temaları yükleyin ya da mychrometheme.com'u kullanarak kendiniz oluşturun. Kişilerinizi, tercihlerinizi, geçmişinizi yedeklemek ve tüm Google araçlarınıza tek bir girişle erişmek için Google Hesabınızla oturum açın.

Gizle
%0 Beğeni