Krita

Krita, konsept sanatçıları, illüstratörler, mat ve doku sanatçıları ve VFX endüstrisi için tasarlanmış ÜCRETSİZ ve açık kaynak kodlu bir boyama aracıdır.

Detaylar

Krita 10 yıldan fazla bir süredir gelişme gösteriyor ve son zamanlarda büyümede bir patlama oldu. Hem amatör hem de profesyonellere yardımcı olmak için birçok ortak ve yenilikçi özellik sunar.

Kullanıcı Arabirimi
Yolunuzdan çıkan sezgisel bir kullanıcı arabirimi. Liman işçileri ve paneller, özel iş akışınız için taşınabilir ve özelleştirilebilir. Kurulumunuzu yaptıktan sonra, kendi çalışma alanınız olarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca sık kullanılan araçlar için kendi kısayollarınızı da oluşturabilirsiniz.

Fırça Stabilizatörleri
Eliniz titriyor mu? Düzleştirmek için fırçanıza bir dengeleyici ekleyin. Krita, fırça darbelerinizi yumuşatmak ve dengelemek için 3 farklı yöntem içerir. Sürükle ve kütle ekleyebileceğiniz özel bir Dinamik Fırça aracı bile var.

Pop-up Paleti
Tuvali üzerine sağ tıklayarak renk ve fırçanızı hızlıca seçin. Ayrıca görüntülenen mevcut fırçaları değiştirmek için Krita'nın etiketleme sistemini de kullanabilirsiniz. Renk seçicinin dışındaki halka en son kullanılan renkleri içerir. Bu ayarlar tercihler aracılığıyla yapılandırılabilir.

Fırça Motorları
Fırçalarınızı 9'dan fazla benzersiz fırça motoruyla özelleştirin. Fırçanızı özelleştirmek için her motorun çok sayıda ayarı vardır. Her bir fırça motoru, Renkli Kirleme motoru, Şekil motoru, Parçacık motoru ve hatta bir filtre motoru gibi özel bir ihtiyacı karşılamak üzere yapılmıştır. Fırçalarınızı oluşturduktan sonra, onları kaydedebilir ve Krita'nın benzersiz etiketleme sistemi ile düzenleyebilirsiniz.

Etrafı sarma modu
Artık kesintisiz doku ve desen oluşturmak kolaydır. Resim sarma moduna geçmek için resim yaparken 'W' tuşuna basın. Resim, x ve y ekseni boyunca kendisine referanslar verecektir. Boyamaya devam edin ve referansların tümünü anında izleyin. Resminizin kendisini nasıl tekrar ettiğini görmek için daha fazla sakın mahsup etme.

Kaynak Yöneticisi
Araç setinizi genişletmek için diğer sanatçılardan fırça ve doku paketleri alın. Sevdiğiniz bazı fırçalar oluşturursanız, kendi paketlerinizi oluşturarak bunları dünyayla paylaşın.

Gizle
Oy kullanılmamış!