Opera

Opera; Opera Software tarafından geliştirilen; Windows, macOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışan bir web tarayıcısıdır.

Detaylar

Opera, hem hızlı hem de zengin özelliklere sahip güvenli bir web tarayıcısıdır. Modern, minimalist bir görünüm ile, göz atmayı daha keyifli hale getirmek için birtakım araçlara ve güzel bir arayüze sahiptir. Bu araçlara, sık kullanılanları barındıran Hızlı Arama ve sayfaları daha hızlı gezinmeyi sağlayan Opera Turbo modu gibi araçlar da dahildir.

Opera, internette gezinmek için mükemmel bir arayüz ile ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Başlangıç sekmesinde, size doğrudan güncel içerik sağlayan bir Keşif sayfası sunar; Konuya, ülkeye ve dile göre istediğiniz haberleri görüntüler. Hızlı arama ve yer imleri sayfalarına açılışta erişilebilir, bu da en çok kullandığınız sitelere ve listeye eklediğiniz sitelere kolay erişim sağlar.

Opera, diğer popüler rakiplerinde de bulunan entegre bir arama ve gezinme işlevi sunar. Opera, ekranın en üstünde iki metin alanı kullanmak yerine hem arama hem de gezinme için tek bir çubuk kullanır. Bu özellik açık bir şekilde tarayıcı penceresini düzenli tutarken, size en iyi işlevselliği sunar.

Opera ayrıca bir indirme yöneticisi ve iz bırakmadan gezinmenizi sağlayan özel bir tarama modu da içeriyor. Opera, bir dizi uzantı yüklemenizi de sağlar, böylece tarayıcınızı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Opera, modern web için harika bir tarayıcıdır. Kullanıcı sayısı bakımından Google Chrome’un gerisinde. Ancak, son teknoloji ile bugüne tarayıcı savaşlarında güçlü bir rakip olmaya devam ediyor.

Genel olarak, Opera en iyi performans ile birlikte mükemmel bir tasarıma sahiptir; hem basit hem de pratiktir. Klavye kısayolları diğer tarayıcılara benzer, mevcut seçenekler değişkendir ve Hızlı Arama arayüzünün kullanımı keyiflidir. Opera'yı temalarla kişiselleştirebilir ve göz atma deneyiminizi daha kişisel hale getirebilirsiniz. Eğer normal tarayıcınızdan farklı bir şeyler denemeyi düşünüyorsanız, Opera sizin için tercih olabilir.

Gizle
%100 Beğeni